תיאום הורי להורים גרושים

הורות משותפת בבתים נפרדים

 

מהו “תיאום הורי” ?

ה”תיאום ההורי” מיועד להורים גרושים המתקשים ביישום ההסכם שחתמו עליו. הפניה יכולה להיעשות ביוזמתם של בני הזוג או בהפניה של בית המשפט. קיימות סוגיות רבות שלא תמיד ההורים חשבו עליהם, לעיתים קיים רצון למלחמה ונקמה, חוסר אמון הדדי או רצון “להוכיח” לילד מי באמת דואג לו. כל מניע וכל נושא שעולה כגון: איזה נעלים לקנות?  לאיזה חוג לרשום את הילד? או איחור בהחזרת הילד וכד’  טומן בחובו פוטנציאל לפיצוץ ולעיתים פניה למשטרה או הגשת תביעות אינסופיות לבית המשפט. לצערנו הילדים הינם שותפים פאסיביים או אקטיביים למאבקים אלה.

במצבים כאלה ודומיהם, כשאין ספק שכל צד מצהיר כי רק טובת הילד לנגד עיניו ומדובר לכאורה בסוגיות “קטנות” שבית המשפט אינו מעוניין לדון בהם,  יש צורך בגורם שלישי, מקצועי, המנסה לגשר בין ההורים ולאפשר חווית תקשורת טובה יותר, תוך בחינה אמיתית של טובת הילד וצרכיו.

“תיאום הורי” במכון אדלר: 

אצלנו במכון אדלר, בהיותנו המומחים בהדרכת הורים, ההליך מבוסס על   גישה חיובית, הומניסטית והוליסטית ונעזר בכלים מתחום הגישור כשהילד וצרכיו כל הזמן במרכז.

לעיתים כשיש צורך מתקיימים מפגשים גם עם הילדים או בני משפחה אחרים המעורבים בגידול הילדים. כל זאת כדי להגיע לפתרון המיטבי לרווחת הילדים.

אנשי המקצוע העוסקים בכך במכון הינם פסיכולוגים, מטפלים משפחתיים וזוגיים ומומחים בהדרכת הורים. התיאום נעשה על ידי שני מטפלים,  כשהדיאלוג  ביניהם מהווה מודל לשיתוף פעולה.

מטרתנו העיקרית, מעבר למציאת פתרון המקובל על שני הצדדים, לבעיות עכשווית, היא להעביר את המסר שהמתנה הטובה ביותר שהורים גרושים יכולים לתת לילדיהם במצב הנתון היא השמירה על תקשורת ויחסים תקינים בכל הנוגע אליהם, כך שבאמת יוכלו ליהנות מכך שיש להם שני בתים…

 

יתרונותיו של ה”תיאום ההורי”

ה”תיאום ההורי” מסייע למזער את הפגיעה האפשרית בתחושת הערך של הילד, העלולה להיווצר מעצם תהליך הגירושין.  באמצעות תיאום הורי מקבל הילד את המסר המשמעותי והחשוב, שהוריו מסוגלים ורוצים להתחשב בצרכיו ולשתף פעולה לגביו. הילד יחווה, שלמרות שהזוגיות בין הוריו הסתיימה, ההורות קיימת ומתפקדת היטב בשני בתים נפרדים.

ההורים מצדם, יחוו שינוי בתקשורת ביניהם וכך ייווצר שינוי בדרך בה תופסים עצמם כהורים.

הייעוץ נעשה תוך שיתוף פעולה וכבוד הדדי, כך שבעיות קטנות לכאורה בין ההורים הנפרדים, לא יהפכו לסכסוכים גדולים.

לפרטים נוספים

המרכז ליחסים במשפחה –  [email protected] | *3257

 

פעילויות אחרונות

סדנה בנושא שינוי הרגלים

אי אפשר להעיף הרגלים רעים דרך החלון, צריך ללוות אותם לאט לאט החוצה במדרגות”...

לאמן את הרצון

סדרת מפגשים על אומנות הבריאה וההגשמה.

משיחה “קשה” לשיחת “למידה”

כמאמנים, פעמים רבות אנו נדרשים לאמן על מטרת קיום שיחה קשה בעיקר במצב בו...

פרוייקט הכלה ושילוב בבתי הספר

תוכנית מכון אדלר ליישום חוק הכלה והשתלבות הינה תוכנית מאושרת ע"י משרד החינוך. התוכנית...