כל המשפחה מתחסנת במכון אדלר!

חודש המשפחה במכון אדלר - יחד נעבור את התקופה הזאת בשלום!

מהו חיסון / חוסן משפחתי?

אנחנו חיים בתקופה מאתגרת בה הורים רבים מצויים במצוקות שונות: כלכליות בריאותיות  ומשפחתיות… ודווקא בשעה זו הם נדרשים להוות דוגמה להתמודדות נאותה ויצירת אווירה משפחתית חמה ומלוכדת שמאפשרת בניית חוסן משפחתי.  החוסן המשפחתי מתייחס למידת האופטימיות של המשפחה, לתקשורת הקיימת בין בני המשפחה, לתפקוד ולמודלינג  שנותנים ההורים לילדים.

החוסן המשפחתי מאפשר להתחבר לאופטימיות, לתקווה  ועשוי לסייע בתקופה קשה זאת.

ילדים צעירים בעיקר (אך גם מתבגרים) מסתכלים על הוריהם והורים מפוחדים  עלולים מבלי רצונם להעביר תחושות אלה לילדיהם. בעוד שהורים שמתייחסים לילדים במשפחה (בהתאם לגילם כמובן) ומאפשרים תקשורת ואווירה חיובית מסייעים לילדים לגייס כוחות ולהצליח לצלוח את התקופה הקשה הזאת. 

מודעות לצורך בתחושת ביטחון התורמת להתפתחות תקינה של ילדים וידיעה שרמת מתח גבוהה עלולה להנציח קשיים  נפשיים ויצירת הפרעות מסוגים שונים, מחייבת הורים להתנהלות מתאימה.

יש לאפשר לילדים להביע את רגשותיהם ללא שיפוטיות או חוסר סבלנות, למצוא דרכי פתרון חיוביים תוך שיתוף פעולה ולהעצים את האופטימיות ולהדגיש את כוחותיו של הילד להתמודדות עם המצב ומצוקותיו.

מרגישים אבודים? הנה סדרה של כתבות וטיפים נבחרים מהבלוג שלנו, שיסייעו לכם לעבור את התקופה בשלום!

צפו בטיפים מהמנחות של אדלר!

מוצרים דיגיטליים לחיסון משפחתי

סדנת הורים לצעירים, סדנת הורים למתבגרים, סדנת הורים לתאומים, סדנת הכנה להורות, סדנת הורים לילדי קשב וריכוז, סדנת הורים לאמהות יחידניות.

במרכז ליחסים במשפחה ישמחו לעמוד לרשותכם בכל תחומי החיים: זוגיות / הורות / גירושין / הורים בגיל שלישי ועוד

משחקי קופסה לזמן איכות משפחתי

משחק טריוויה קליל ומשעשע שעוזר להכיר את האנשים הקרובים לנו ביותר מזויות חדשות. התשובות בו משתנות מאדם לאדם וממשפחה למשפחה ולפעמים גם משבוע לשבוע.

ספר מאת רוית גוטמן. הספר נעצר על רגעים בחיים ובוחן סיטואציות משפחתיות מוכרות ולעיתים אף יומיומיות .

משחק קלפים להבנה עצמית – מזכרת ייחודית מהמשפחה שלכם

מגוון הרצאות לארגונים לחיסון משפחתי

למידע ושאלות השאירו פרטים כאן