Search
Generic filters

על זוגיות

על זוגיות

ידידה קאולי, מטפלת בקליניקה של מכון אדלר

זוגות שרוצים לשמור על זוגיות מספקת, טובה, חברית לאורך שנים, חשוב שישכילו להשקיע זמן בשימור היחסים ביניהם.

בימים כתיקונם זו אינה משימה קלה.

גבר ואישה שבאים לספר על חייהם כזוג אומרים: אנחנו במירוץ מטורף עם הזמן. כל אחד  מאתנו עובד מחוץ לבית משרה מלאה. כשחוזרים הביתה צריך לקחת ילדים מהמסגרות, ומתחילה המשרה השנייה -ההורות. כשמגיע הערב והבית שקט אנחנו גמורים מעייפות. או נרדמים מול הטלוויזיה, או מסיימים כמה מטלות. אין זמן אישי, ובוודאי אין זמן להקדיש זה לזו.

הזוגיות נדחקת למקום אחרון.

זוג צריך למצוא זמן להשקיע זה בזו וביחד שלהם, אם הם רוצים להחזיק משפחה מרוצה, שמחה ומסופקת. ויש דרכים רבות לעשות זאת. אם ביציאה להצגה או סרט, אם בהליכה למסעדה או בר, אם מידי פעם להתאוורר בסופ”ש לבד מחוץ לבית. ומי שידו משגת, נסיעה קצרה לחו”ל עוזרת לחדש את המצברים ולמצוא שוב את הדרך זה אל זו בנחת וללא לחצים. חשוב לקחת זמן לעצתנו כזוג, להשקיע מחשבה בזוגיות בדיוק כפי שאנו הורגלנו להשקיע בילדים ובעבודה.

אך מה קורה בימינו? בימי הקורונה? זוגות מוצאים את עצמם סגורים בדירתם, סגר, בידוד, עבודה מהבית, חל”ת, חוסר עבודה, לחצים כלכליים, והילדים נמצאים גם הם בבית ללא מסגרת.צריך להעסיקם, לעזור להם בזום עם המורה, לשחק אתם, וכל זה ימים רבים יום יום שעות רבות. זה ממש לא קל.

נוצר בבית סיר לחץ שבו כל אחד מרגיש עייף, מנוצל, דואג, וממקום זה גם הכעסים והמריבות מתרבים בבית.

איך נשמור על זוגיות, תחושת קרבה, חברות ושותפות בימים כה קשים ושונים מאלה שהיכרנו עד כה?

הוולנטיינס הקרב יכול להוות דוגמא לאיך ניתן למרות הסגרים והבידודים לעשות מחוות יוצאי דופן, לשמח זה את זו, להתקרב ולהיזכר מדוע אנחנו חיים ביחד, ושהחיים יכולים להיות נעימים ויפים גם בתנאי סגר.

חשוב להקדיש מעט זמן, לחשוב, להיות יצירתיים, ולרצות לחגוג או גם להפתיע כל אחד את בן/בת הזוג.

אם אהבנו לאכול בחוץ ולשוחח בשקט, אפשר להכין ביחד ארוחה, לערוך שולחן עם מפה, נרות, יין, ולשבת לאכול מטעמים שאנו אוהבים ולשוחח. להיזכר איך היכרנו, לשוחח על מה כל אחד אוהב ברעהו. אפשר לשמוע מוזיקה, אפשר לרקוד בבית, אם זה מה שאנו אוהבים.

אפשר להפתיע את הזולת בארוחת בוקר למיטה. יש שאוהבים בית מקושט עם בלונים ופרחים,
אחרים יעדיפו לכתוב מכתב אהבה לבן/בת הזוג. יש זוגות שישמחו לשחק ביחד משחק כלשהו,
למשל ” חפש את המטמון” בבית, כשבסוף בתחנה האחרונה יש מתנה קטנה, תשומת לב כלשהי לזולת.

אפשר לצפות בבית בסרט שמעניין את שניהם, ואולי גם לשתות מעט יין ולהכין כיבוד שטוב להם.
אם חסרה לכם חברה, תוכלו לתכנן שיחת זום עם חברים או בני משפחה שאינם חיים כרגע עמכם בבית. לעשותה מהנה ונעימה.
ויום כזה טוב שיסתיים במיטה ….

חיזוק הזוגיות מעבר לחג האהבה, מתבטא גם בעשייה משותפת בבית. לצבוע יחד חדר, לטפל בעציצים ובפרחים, או אם יש גינה לטפל בה ביחד וגם ללכת יחד לאימון זוגי. אפשר לתכנן דברים לעתיד, יום הולדת, טיול, מעבר דירה או נסיעה. זוגיות היא שותפות בה שניים משוחחים, מדברים  ומתכננים את חייהם.

 מה שחשוב הוא להחזיק את הזוגיות חיה, נושמת, מעניינת…וכמו שצמח זקוק למים כדי לחיות, ילדים זקוקים לתשומת לבנו, לאהבתינו ולרגעי שמחה אתנו, כך גם הזוגיות צריכה לקבל את תשומת לבנו, מחשבתנו, והשקעה קבועה בקשר שלנו.

דילוג לתוכן