Search
Generic filters
Search
Generic filters

משחקים מומלצים

ספרים מומלצים

סבתא מדברת יוגית

סופר/ת : לאה פרידמן מיכאל

59

סופר/ת : לאה פרידמן מיכאל
5/5

59

מבצעי השבוע

סבתא מדברת יוגית

סָבְתָא מְדַבֶּרֶת יוֹגִית כי היא מבקשת להכיר לאוֹרְבִּי נכדתה את דרך היוגה, שמעניקה להולכים בה חיים מאוזנים יותר, הן נפשית והן גופנית. הדיאלוג הבין-דורי של השתיים מעניק השראה גם לקוראים ומזמין לשיח בנושאים של בריאות, תנועה, מצב רוח, נשימה, ריכוז ומיקוד, הודיה ותמיכה הדדית. חִשפו את ילדיכם לספר שהוא הזמנה לדרך משַנת חיים. לאה פרידמן מיכאל, אמא לשתי בנות וסבתא לשישה, עובדת סוציאלית ואשת חינוך. מתרגלת יוגה זה 20 שנה ומשתתפת בסדנאות ובשיעורי בודהיזם. בשנים האחרונות תלמידה ומורה למדיטציה ויוגה תרפיה. מוסמכת ברפואה סינית ודיקור ומשלבת אותם בטיפול באמצעות יוגה תרפיה. ניהלה שנים רבות מרכזים קהילתיים, ובהם הובילה וקידמה תחומים שבהם התמחתה: בריאות הציבור, תזונה בריאה, אקולוגיה וקהילה – נושאים שנמצאים היום בלב-ליבה של המהות האנושית.
59

פשוט זה לא

אם אתם הורים אולי שאלתם את עצמכם: מה ילדים באמת צריכים? מהן הדרכים לגדל ילד אחראי? למה הבכי של ילדינו מוציא אותנו מדעתנו? איך נהפכנו לצעצוע מועדף? איך מגשרים על חילוקי דעות בין בני הזוג? איך מגיבים למריבות בין אחים? מי רצה ילד מוצלח ולא קיבל? למה נחוצים חוקים וגבולות? איך מיישמים אותם? מה עושים כשהילדים צמודים כל היום למסכים? “פשוט זה לא” הוא מדריך מעשי, קצר וממוקד להורים שכתוב בגובה הלב ובשפה קולחת, ובו עקרונות ודרכי פעולה הנותנים מענה לשאלות הללו ולעוד רבות אחרות. בספר תפיסות ודרכי חינוך יישומיות שעוזרות לשפר את האווירה בבית ואת היחסים עם הילדים, להתמודד עם מצבים מורכבים, וגם מעודדות אותנו לבטוח יותר בעצמנו ובילדינו. כולן מתבססות על התיאוריה הפסיכולוגית החיובית וההומנית של אלפרד אדלר. לד”ר נאוה כהן ניסיון רב בהנחיית קבוצות הורים לצעירים ולמתבגרים, בהדרכת הורים וצוותי חינוך ובהכשרת מנחים להנחיית הורים במכון אדלר. בעבר, הקימה וניהלה בשותפות את תחום הגיל הרך במכון ברנקו וייס, הדריכה סטודנטיות במכללת סמינר הקיבוצים, כתבה את הספר “חושבים בגן”. לנאוה תואר שלישי בכימיה והיא בוגרת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.
80

המפתח של דניאל

הקנייה של כלי מיינדפולנס לילדים באמצעות מסע קסום של גילוי ולמידה בפארק השכונתי. כָּתְבָה: אַיֶּלֶת דֶּה פִּיצ’וֹטו דניאל, ילדה פעלתנית בת תשע, שכחה את המפתח שלה ומוצאת את עצמה מול דלת נעולה. היא הולכת לפארק ושם היא עוברת מסע מפתיע וקסום של גילוי, למידה ומודעות. היא צולחת אתגרים, חווה תובנות ולומדת על הכוחות החבויים בתוכה ומסביבה. במהלך העלילה דניאל מפנימה את הכוחות הללו, מגלה כיצד להשתמש בהם, ליישם אותם, ועל ידי כך להתחזק ולהשיג את מטרותיה. האתגרים שמתמודדת עמם דניאל מוכרים לילדים ומעוררים בהם רגשות של שמחה, סקרנות, דאגה, פחד ועוד. נקודות אלה ישמשו אתכם המבוגרים, כעוגנים לשיחה מעצימה עם הילדים על הרגשות ועל האתגרים אותם הם חווים. דרך סיפור מרתק, מצחיק, מותח לעתים, ובעיקר מעורר הזדהות עצומה, נהנים הקוראים הצעירים ממסע הגילוי של דניאל, מעשירים את שפתם הרגשית, לומדים מושגי מפתח מעולם המיינדפולנס ורוכשים כלים של מודעות לעצמם ולסביבתם. אילת דה פיצ’וטו בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, מוסמכת בפסיכותרפיה, עוסקת בתחומי ההדרכה והטיפול יותר משני עשורים. אילת עובדת עם א.נשים במטרה לעזור לכל אחד ואחת לגלות מי הם באמת. יוצרת גישת Connection חיבור להדרכה הפנימית, המשלבת גוף-נפש-רוח-נשמה ומאפשרת לכל אחד ואחת לחיות מתוך הנשמה, החלק המחבר אותנו למהות האמיתית שלנו. אילת נשואה ואמא לשלושה ילדים גדולים, אוהבת לחקור, לשאול ולגלות אילו דברים הופכים אותנו לאנשים שאנחנו, ומהן התובנות שמאפשרות לנו לחיות את חיינו כפי שתמיד רצינו וחלמנו.
64

תפקיד חייך

תפקיד חייך: חמישה שערים להעצמת החוסן ההורי על פי הגישה האדלריאנית ההורות היא תפקיד חיינו, אבל ילדים לא מגיעים עם מדריך צמוד… אנחנו הורים טובים, אבל כדי להיות הורים טובים עוד יותר אנחנו זקוקים לידע, תובנות וכלים שיפתחו בפנינו אפשרויות בחירה חדשות. ספר זה יצייד אתכם במגוון רחב של כלים יישומיים שיעזרו לכם להיות הורים טובים יותר ושיסייעו לכם להתמודד בהצלחה עם אתגרי ההורות בעידן המודרני. בין היתר, תקבלו בספר “תפקיד חייך”: – הזדמנות לזהות ולבחור את סגנון ההורות המתאים ביותר לכם – כלים יישומיים לחינוך ילדים ערכיים, בטוחים בעצמם ותורמים לסביבתם – הבנה של דרכי חינוך שונות המקדמות שיתוף פעולה ויחסים טובים במשפחה – הדרכה להתנהלות נכונה בעת מריבות בין אחים – מדריך להתמודדות יעילה עם התנהגויות מפריעות של ילדים – זרקור על הצרכים הפסיכולוגיים של ילדיכם ועל מבחר דרכים יעילות למענה משנתו ההורית של פרופ’ אלפרד אדלר, שעליה מבוססים הכלים והתובנות שתקבלו בספר זה, השפיעה רבות על התפיסה ההורית בעולם כולו, בפשטותה, בהיגיון הבריא העומד מאחוריה, ובהיותה יישומית ובעלת יעילות גבוהה ומוכחת לטווח ארוך. הספר מבוסס על ניסיון רב שנים בהדרכת הורים ובהכשרת מנחי קבוצות הורים על פי התאוריה האדלריאנית. תמצאו בו דוגמאות רבות ממפגשים אמיתיים עם הורים וילדים. הספר נושא תו תוכן של מכון אדלר. תו תוכן מחמיר זה מעיד על כך שתכני הספר נבחנו ואושרו על ידי ועדת תוכן המורכבת מאנשי מקצוע בכירים ממכון אדלר, ושמסריו ותכניו תומכים בערכי חברה ומשפחה שוויוניים, דמוקרטיים והומניסטיים. “הספר ‘תפקיד חייך’ הוא כלי עזר מצויין להורים. אורית מסבירה וממחישה היטב את השפעת היחסים במשפחה על תפקוד הילד, ואת הקשיים של ילדים למצוא את מקומם במשפחה ובחברה בדרך חיובית. בעזרת דוגמאות וסיפורים מהקליניקה מצליחה אורית להחיות את המצבים ומתמודדת עם האתגר של תרגום התאוריה לשפת המעשה.” הרצל כחלון – עובד סוציאלי, מטפל משפחתי, זוגי ונוער “ספרה של אורית רוזנבוים העוסק בתפקיד ההורי משלב עקרונות מהתאוריה של אדלר, דוגמאות מקצועיות והצעות ליישום. הספר מהווה המשך לדרכם של אלפרד אדלר ורודולף דרייקורס שהפליאו לחבר תאוריה וערכים להדרכה הורית מעשית. בספר ניגשת אורית לנושא ההורות בדרכה האופיינית – ברצינות, במקצועיות, בהרחבה ובהעמקה. אין ספק שמדובר בספר מקיף ומלמד שיתרום לכל הורה או מחנך שיקרא בו.” דני עמית – פסיכולוג חינוכי מומחה ומדריך, מנהל תחנה לשירות פסיכולוגי חינוכי ומחבר הספר “הורים מהרגע הראשון
91

מסע קבוצתי

90

הורים יקרים

הספר נעצר על רגעים בחיים ובוחן סיטואציות משפחתיות מוכרות ולעיתים אף יומיומיות . הספר בנוי מחמישה פרקים: “הביטחון שלהם” “עושים בחירות” “כך מתנהגים” “טיפול בהתנגדויות” ו”עם קצת עזרה”. כל פרק בנוי קטעים קצרים המתארים אירוע, מצב, קונפליקט, התלבטות וכיו”ב. ניתן לעיין בספר ולבחור קטעים הנראים רלוונטיים, אך ניתן גם לקרוא בו ברצף, מתחילתו ועד סופו, ולזכות בחוויה מעשירה, המנוסחת בעברית הנגישה של גוטמן – וגם בחיוך
36

שגיאות נכונות

השגיאה המכשילה ביותר היא הניסיון שלא לעשות שגיאות. במקום זאת עלינו לנסות להפוך את השגיאות לשגיאות נכונות. שגיאות שלומדים מהן ומגלים בזכותן כוחות לא נודעים. לעומתן, השגיאות המכשילות גורמות להטחת הראש בקיר המציאות ולתחושת דשדוש מייאשת בביצת החיים. ספר זה מורה כיצד להפוך את שגיאותינו לשגיאות נכונות תוך דיון במגוון נושאים: התמודדות עם תסביך הנחיתות; הפער המתסכל שבין הכוונות לתוצאות; הכאוס בעולם הפנויים; זוגיות, אהבה ונישואים; הורות והתמודדות עם בני גיל ההתבגרות הפיכת ההוראה לחוויה ערכית מהנה; סבתאוּת מודרנית; הביטויים הפיזיים של זעקת הנפש. הספר מבקש להוביל את הקורא להבנות שנראות בתחילה בלתי מושגות, ובכך להעשיר את חייו בחירויות חיוניות — החירות לבחור, החירות ליישם והחירות לחייך.
70

משהו קטן וטוב / עידוד דרך סיפורים

עידוד דרך סיפורים עידוד הוא ריפוי. עידוד נותן כוח. אין אדם שלא זקוק לעידוד! רק מי שמקבל עידוד, יכול להמשיך לנסות גם אחרי שנכשל, להתמודד עם אתגרי החיים, לצמוח ולהגשים את עצמו, להרגיש ולהאמין שהוא בעל ערך וראוי לאהבה, ולבסס דימוי עצמי חיובי. כל אדם, כל אחד ואחת מכם, יכול ללמוד את שפת העידוד דרך סיפורים, ליישם אותה, ולהפוך אותה לכלי עוצמתי בחייו ובחיי הסובבים אותו לסיפור קצר וקולע כוח עצום, כי שפת הסמלים החבויה בסיפורים מחלחלת אל הלא מודע ומשפיעה עליו ברבדים העמוקים ביותר. בספר תמצאו הסברים והדגמות לעידוד דרך סיפורים קצרים נבחרים. סיפורים אלה יכולים לשמש אתכם כמקור להשראה ולעוצמה, ולסייע לכם לקיים דיאלוג משמעותי עם אחרים או כחלק מתהליך טיפולי חינוכי או אימוני בכל פרק תמצאו הסברים למפתחות עידוד שונים, והדגמות של ערוצי עידוד אפקטיביים שבהם תוכלו להיעזר יעל רותם היא מנחת קבוצות המתמחה בסדנאות ייחודיות של התפתחות אישית דרך סיפורים. מלמדת באופן קבוע בקורסים למורים ולאנשי חינוך, ייעוץ וטיפול, ומדריכה כיצד להשתמש בסיפורים ככלי לתקשורת רגשית מיטיבה. בהנחייתה משולבים כלים מעולם הביבליותרפיה, האימון והכתיבה הטיפולית ספרה הקודם טבעת הזהב – התפתחות אישית דרך סיפורים בגישה אדלריאנית קיבל תו תוכן של מכון אדלר וזכה להערכה רבה.
72

אל תוותרו עלי

מה מתרחש בליבם ובמוחם של ילדים וילדות עם הפרעת קשב ולקויות למידה? מה עובר עליהם באמת? כיצד הם יכולים בכלל להצליח להתמודד עם הסביבה ועם עצמם? שמר ארזי היה ילד כזה בדיוק. הוא נכשל בלימודים, התקשה במסגרות חברתיות, והערכה העצמית שלו הייתה נמוכה מאוד. בגיל עשרים ושתיים, כאשר אובחן לראשונה, הוא החל במסע ארוך ומלא אתגרים שהוביל אותו לייעודו: מומחה להפרעת קשב ולקויות למידה, שעוזר לילדים כמותו. “אל תוותרו עליי” הוא ספר חובה לכל הורה לילדים עם הפרעת קשב ולקויות למידה, ולכל מורה וכל מי שעוסק בתחום. בשפה ישירה שמר מכניס את הקוראים אל עולמו הפנימי, משתף אותם באתגרים – משליט סדר בדרכי האבחון וההתערבות הרצויות, מעניק תובנות חשובות, דרכי התמודדות יעילות עם הקשיים הגדולים ואינספור עצות מעשיות לשיפור חיי היומיום. שמר ארזי בוגר תואר שני בחינוך מיוחד ומומחה להפרעת קשב ולקויות למידה. כעשרים שנה עוסק בהתערבות פרטנית, ליווי הורים , הרצאות וסדנאות הן לאנשי מקצוע והן לקהל הרחב.
73

לרעות יש כבר סבלנות

לרעות אין בכלל סבלנות. למי יש? כמה פעמים ביום אנו מבקשים מילדינו – או מעצמנו – לחכות, להמתין, להתאזר בסבלנות – דווקא כשרוצים עכשיו ומיד! גם הילדה רעות מחפשת סבלנות ומרגישה שהיא זקוקה לה מאוד במקרים רבים: בתור למשחק, בציפייה ליום ההולדת, בנסיעה מתמשכת, בהמתנה לחופשה משפחתית בקיץ וגם כשהיא מחכה קצרת רוח לאח או אחות שייוולדו לה. בסיפור לובשת הסבלנות צורה מוחשית והופכת בת לוויה זמינה ורצויה – לרעות, ולכל מי שמחפש אותה בקוצר רוח, כי כבר אין לו סבלנות…
35

איך מחלקים את העוגה

בּוֹאוּ נְדַמְיֵן שֶׁיֵּשׁ לָנוּ יוֹם הֻלֶּדֶת, וּמְכִינִים לָנוּ עוּגָה נֶהֱדֶרֶת. אֲנַחְנוּ מַזְמִינִים אוֹרְחִים לַמְּסִבָּה שֶׁלָּנוּ, וְרוֹצִים לְחַלֵּק לְכָל הָאוֹרְחִים אֶת הָעוּגָה הַנֶּהֱדֶרֶת. אֲנַחְנוּ רוֹצִים שֶׁהִיא תַּסְפִּיק לְכֻלָּם. אֵיךְ מְחַלְּקִים אֶת הָעוּגָה? אֵיךְ נוּכַל לָדַעַת אִם הִיא תַּסְפִּיק לְכֻלָּם? מָה אֲנַחְנוּ צְרִיכִים לַעֲשׂוֹת? אֵיךְ נְתַכְנֵן כָּךְ שֶׁהִיא תַּסְפִּיק לְכֻלָּם? אֲנַחְנוּ יְכוֹלִים לְדַמְיֵן שֶׁכָּל נוֹשֵׂא הַכֶּסֶף שֶׁלָּנוּ הוּא כְּמוֹ אוֹתָהּ עוּגָה שֶׁצָּרִיךְ לַחְשֹׁב אֵיךְ לְחַלֵּק אוֹתָהּ. הַסֵּפֶר “אֵיךְ מְחַלְּקִים אֶת הָעוּגָה?” עוֹסֵק בְּעֶצֶם בְּכֶסֶף, בַּכֶּסֶף שֶׁלָּנוּ, שֶׁל הַמִּשְׁפָּחָה שֶׁלָּנוּ. הספר כולל 13 פעילויות יצירה מהנות ומלמד את נושא התקציב במשפחה באופן חווייתי, באמצעות דמיון ויצירתיות. בין התכנים נדבר על – מה זה כסף, מאיפה הוא מגיע? בשביל מה אנחנו צריכים אותו? על הכנסות, הוצאות, תקציב, סדר עדיפויות, לחץ חברתי, פרסומות, שוני בין משפחות, איזון תקציבי, העוגה התקציבית, ההבדל בין “צריך” ו”רוצה” ועוד. בספר משולבים תכנים המדברים על ערכים – עבודה, חריצות, מסירות, נאמנות, מצוינות התמדה ועוד. את הספר מלווה חוברת יצירה בה ניתן להכין חלק מהפעילויות.
55

ההצלחה שהתחבאה

דָּן הִתְיַשֵּׁב בַּפִּנָּה, בּוֹשׁ וְנִכְלָם: “אֲנִי לֹא מַאֲמִין שֶׁאִכְזַבְתִּי אֶת כֻּלָּם. “הַתַּחֲרוּת רַק הֵחֵלָּה וַאֲנִי כְּבָר בַּחוּץ, לֹא הִצְלַחְתִּי – וְכָל הַשְּׁאָר רַק תֵּרוּץ”. ספר הילדים “ההצלחה שהתחבאה” מאת רועי בן-מנחם, הוא ספר ילדים נפלא שנוגע בחוויות שקורות לכולנו. אין אדם שלא ציפה להצליח או רצה להצליח ונכשל – לפחות פעם אחת בחייו, ואין אדם שלא חש אכזבה לאחר כישלון. השאלה החשובה היא מה עושים עם תחושת האכזבה. בשביל דן, העידוד של חברו יובל היה דרך חיובית להתמודד עם המצב. ומה בשבילכם?
59
קודם
הבא

משחקים וערכות קלפים

במבצע

יוגי מתפתחים ונהנים

64

קודם
הבא

קניה בטוחה

תשלום מאובטח בתקנים מחמירים.
באזור האישי תוכלו לצפות בהיסטורית הרכישות שלכם.

משלוחים מהירים

המשלוחים שלנו יוצאים באותו היום ומגיעים תוך 3 ימים, גם לישובים מרוחקים!

תו תוכן

אנו מציעים מגוון רחב של מוצרים שאושרו ע"י המומחים של מכון אדלר להורות ומשפחה

דילוג לתוכן